Adresa: Husova 525/12, Žďár n./Sáz.
E-mail: zatko@wo.cz

Domů

Jak funguje centrální vysavač

Rádi bychom Vás upozornili na možnost, jak si vylepšit domácí prostředí a zjednodušit mnohdy neoblíbenou činnost spojenou s vysáváním domu. Jedná se o vynikajícího pomocníka, centrální vysavač Husky.

Princip centrálního vysavače

Základní výhody centrálního vysavače vycházejí z jednoduchého principu, že veškerý vzduch, nasávaný hubicí, projde hadicí, trubním rozvodem, filtrem vysavače a pak je vyfouknut ven mimo dům. Prach se zachytí ve velké nádobě vysavače, někde v garáži, ve sklepě, nebo jiném nebytovém prostoru. Centrální vysavačová jednotka je na rozdíl od mobilního vysavače umístěná mimo obytné prostory, jako jsou sklep, garáž, technická místnost. Od vysavačové jednotky je vedeno speciální potrubí k jednotlivým zásuvkám, které jsou rozmístěné v domě tak, aby hadice dosáhla do všech míst, která je potřeba vysávat. Vzduch proudí od hubice, přes hadici a trubní rozvod až k centrální vysavačové jednotce, kde je účinně přefiltrován a pak vyfouknut ven mimo uklízený objekt. Z výše uvedeného principu je jasné, že motor vysavače je vzdálen od jeho obsluhy a tam, kde se uklízí je slyšet jenom syčení nasávaného vzduchu. Můžete si k vysávání pustit pěknou muziku, nebo ostatní členové rodiny mohou sledovat televizní program.

Hlavní přednosti centrálních vysavačů

U HUSKY a DUOVAC navíc:

S centrálním vysavačem je velmi snadná manipulace. Už nebudete muset přenášet vysavač z místnosti do místnosti a hledat za nábytkem elektrické zásuvky. Jednoduše zasunete lehkou a ohebnou hadici do zásuvky centrálního vysavače a pohodlně z jednoho místa vysajete většinou celé patro. Dokonce i úklid schodů je s lehkou hadicí velmi snadný.

V nabídce firmy Husky jsou i centrální vysavačové jednotky, které mohou vysávat vodu přímo, bez použití tzv. separátorů. Více jak 50% zákazníků si v minulosti pořídilo centrální vysavače s touto vyjímečnou předností.

VIDEO - Proč centrální vysavač HUSKY?

VIDEO - Centrální vysavače NEWAG

Schéma jednotlivých součástí centrálního vysavače si můžete prohlédnout na řezu rodinného domu

Důležité je, že trubní rozvod, který musí být nainstalován v průběhu stavby, umožňujeme nainstalovat a vyúčtovat samostatně, bez ohledu na termín kompletace s vysavačovou jednotkou. Tím jsou minimalizovány náklady a komfort úklidu s centrálním vysavačem si pak můžete dopřát kdykoliv. Zvažte si prosím sami, zda cena za pořízení vysavače, nebo jen trubního rozvodu jako přípravu pro následnou montáž celého systému je pro Vás přijatelná.

Kolik to stojí?

Cena za dodávku 1. fáze trubního rozvodu pro běžný RD do 160 m činí do 12.000,- Kč (Dodávka do 30m potrubí, 3ks zásuvek zn ABB a přípravy pro štěrbinovou zásuvku do kuchyňské linky.)

Cena za dodávku kompletního centrálního vysavače včetně trubního rozvodu (viz. 1. fáze) pro běžný RD do 160 m činní 39.900,- Kč (Dodávka do 30m potrubí, 3ks zásuvek zn ABB a přípravy pro štěrbinovou zásuvku do kuchyňské linky.)

Celková cena zahrnuje kompletní systém centrálního vysavače. Tj. trubního rozvodu (1. fáze), jednotku Husky Cyklon, se zárukou 25 let, sadu příslušenství Premium se zárukou 5 let, 30 m potrubí, 3ks zásuvek zn. ABB, osazení štěrbinové zásuvky do kuchyňské linky, 2x dopravu, montáž a DPH.
Konkrétní cenovou nabídku pro Váš dům Vám zpracujeme zdarma.Legenda ke schématu: